piątek, 17 lutego 2017

Craft Love and Step by Step

CraftLove to chyba moje pierwsze ulubione papiery Studio75. Szczególnie ładnie z kolorem kraft wygląda biały. Na dzisiaj przygotowałam dwie kartki tzw z-fold, które zrobiłam od razu z papieru scrapowego (bez bazy). Papier Studio75 jest na tyle gruby, że może stanowić bazę kartki z-fold (inna nazwa to kartka kaskadowa) i na tyle cienki, że można użyć dziurkacza. Jest w sam raz :)

Today I would like to share two z-fold style cards which I created with one of my favorite Studio75 collections - CraftLove. I love kraft with white. I created my z-fold cards with 12'' by 12'' patterned paper (with no base made of a card stock). Studio75 paper is thick enough to be a z-fold base and thin enough so you can use punch to decorate the edge.


Druga kartka. 

The second card.

Little step by step.

Kartkę tzw. z-fold zrobiłam z papieru scrapowego. Papier Studio75 jest na tyle sztywny, że kartka fajnie się trzyma. Kilka razy próbowałam przyciąć kartkę tak aby po złożeniu ładnie wyglądała. Przycinając na wysokości 4' i 1/2'' (11.5cm) najbardziej mi się podoba. Chciałabym pokazać jak przygotować tę kartkę, może komuś również się przyda.

I created my z-fold style card using as a base a patterned paper. Studio75 paper is thick enough to be z-fold base and thin enough to use punch to decorate the edge. I was trying several times to cut the base so I like the fold and decided that I like best when I cut the paper at 4' and 1/2'' high. I made a few photos to share my way of doing this card.

✽✽✽

Na kartce 12'' / 12'' (ok 30cm na 30cm) zaznaczyłam dwa punkty na wysokości 8' 1/4'' (ok. 20cm) oraz 4' 1/2'' (ok. 11.5cm) i przecięłam papier po przekątnej.

I started with 12'' by 12''  patterned paper. I marked two points at 8' 1/4'' and at 4' 1/2'' and I cut across.


Tak wygląda przycięta kartka.

This is how the paper looks when cut diagonally.


Do dekoracji brzegu kartki użyłam dziurkacz, który wycina głęboki wzór i zalecane jest zacząć wycinać wzór od środka strony. Dlatego zaznaczyłam sobie środek kartki ok 6' 3/8'' (ok 16cm) i narysowałąm ołówkiem delikatną, prostopadłą linię, która pomoże mi dopasować dziurkacz do miejsca pierwszego wycięcia.

I used Tonic Studio deep edge punch which require to start from the middle so I draw a delicate perpendicular line with a pencil to know where to start punching.
Tutaj już tylko zbigowałam na 4'' i 8'' tak aby powstały trzy równe części.

And then score at 4'' and 8''.Skos na kartce A ścięłam 'na oko' (podobnie jak w kilku innych próbach) a kartkę B na wysokości 11.5cm (4' 1/2''). Taka mi się spodobała najbardziej.

Card A I made by randomly cutting off the top part of the card (I tried to cut this way with  several cards) and then I liked the fold when the top is cut off at 4' 1/2''.Zapraszam na nasze lutowe wyzwanie 'To właśnie Miłość'.
Please join in our challenge 'Love Actually'.Serdecznie pozdrawiam!
Have a nice day!
Joanna2 komentarze :