czwartek, 4 października 2012

Płótno zamiast papieru

Witajcie,
Dzisiaj w ramach mediowych inspiracji na blogu Studio 75, zamiast papieru pod nóż trafiło płótno w arkuszach - doskonały produkt, który już niedługo zagości na półkach sklepu. Dwa kolory płótna dostałam do testowania, a zatem poddałam je różnym próbom, a w wyniku m.im stemplowania, chlapania, wytłaczania, tuszowania i innych zabiegów powstało kilka prac.

Zaczynamy od mediowego notesu. Okładki z wyciętego płótna przykleiłam na bazę notesu, potraktowałam m.in stemplami z tuszem Archival, pochlapałam mgiełkami, tuszami, dodałam na brzegach taśmę dekoracyjną, całość lekko przetarłam gel medium (żeby zabezpieczyć powierzchnię i by wszystkie elementy łącznie z taśmą nie odklejały się z czasem, możecie też użyć werniksu lub nałożyć cienką warstwę kleju typu Magic). W medium żelowe wkleiłam nitki wyprute z brzegów płótna. Całość uzupełnia kilka płatków gardenii i kilka dodatków z odzysku.

Tył notesu:

Drugi projekt to dwa małe tagi, zawieszki do prezentów. Tym razem dwie warstwy płótna zostały ze sobą sklejone i wytłoczone za pomocą folderu do embossingu. Wytłoczony wzór podkreśliłam za pomocą tuszu kredowego. Następnie używając wykrojnika wycięłam dwa tagi i ozdobiłam dodatkowo kwiatkami, tekturkami i stemplami. Jeden z tagów ma również wstążeczkę zrobioną własnie z paska płótna, który był postemplowany i pryśnięty niebieską mgiełką. Po wyschnięciu mamy wstążeczkę według własnego designu:)

Po tych kilku zabiegach, powstają proste, ale całkiem efektowne tagi. Jak krok po kroku powstają takie zawieszki pokażę Wam podczas sponsorowanego przez Studio 75 bezpłatnego pokazu w trakcie II DJWC we Wrocławiu. Każdy kto dotrze na pokaz będzie mógł wykonać i zabrać ze sobą podobny płócienno-mediowy tag:)


A na koniec jeszcze używając wykrojnika "ślimaczka" zrobiłam ciemnobrązowe płócienne róże, które znalazły swoje miejsce na  kartce z wykorzystaniem papierów i tekturek z kolekcji Summer & Latte oraz kwiatów wiśni.


 Zachęcam Was do zabawy z płótnem, ma ogromne możliwości i można w dowolny sposób włączyć je do rożnych projektów.

Pozdrawiam!


Przypominam, iż trwają zapisy na moje warsztaty 3-4 listopada w ramach II DJWC, szczegóły w zakładce warsztaty. Mogę zdradzić, że obok świetnej zabawy, tworzenia mediowych projektów i fajnej atmosfery zapewnię Wam dodatkowe niespodzianki od sponsorów m.in. Studio 75, tak więc naprawdę warto:) Szczegóły wkrótce.

A do wykonania powyższych prac użyłam:
Płatki gardenii - 12 szt, rozmiar  2,5 -3cm   Różyczki  - 5 szt, rozmiar 2,5cm
  Kwiat gardenii 07 - 5 szt, rozmiar  3cm  Summer&latte 03  
Summer&latte 04Wycinanki tekturowe "Summer&latte"

oraz płótno w arkuszach, wkrótce dostępne w sklepie Studio 75.2 komentarze :

  1. Niezwykłe prace. To płótno wygląda bardzo zachęcająco!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Płótno w Twoich rękach zamieniło sie w małe cudeńko!

    OdpowiedzUsuń